Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 269 678 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSSZapraszam na Forum Ks. Marka Bałwasa

www.forum.dobreprzeslanie.pl


________________________________________________________________

Święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała

poniedziałek, 29 września 2008 14:32
Ludziom trzeciego tysiąclecia niekiedy trudno jest uwierzyć w istnienie aniołów. Tymczasem w wizjach prorockich Starego Testamentu, w Księdze Apokalipsy czy w samych wypowiedziach Chrystusa często spotykamy się z odniesieniami do aniołów, którzy przebywają stale w obecności Boga, ale także biorą udział w życiu człowieka. Bóg posyła ich, aby strzegli ludzi, służyli im pomocą i objawiali Jego wolę. Warto o nich pamiętać, dostrzegać ich pomoc i wstawiennictwo oraz dziękować Bogu za ich obecność wśród nas.

Anna Lutostańska, „Oremus" wrzesień 2003, s. 114

 

  

"Nastąpiła walka na niebie: Michał i jego aniołowie mieli walczyć ze Smokiem. I wystąpił do walki Smok i jego aniołowie, ale nie przemógł, i już się miejsce dla nich w niebie nie znalazło. I został strącony wielki Smok, Wąż starodawny, który się zwie diabeł i szatan, zwodzący całą zamieszkałą ziemię, został strącony na ziemię, a z nim strąceni zostali jego aniołowie. I usłyszałem donośny głos mówiący w niebie: Teraz nastało zbawienie, potęga i królowanie Boga naszego i władza Jego Pomazańca, bo oskarżyciel braci naszych został strącony, ten, co dniem i nocą oskarża ich przed Bogiem naszym. A oni zwyciężyli dzięki krwi Baranka i dzięki słowu swojego świadectwa i nie umiłowali dusz swych - aż do śmierci. Dlatego radujcie się, niebiosa i ich mieszkańcy!" (Ap. 12,7-12a)

 

Michał Archanioł (hebr. מיכאל [Mîchā'ēl], grec. Μιχαήλ [Michaél], łac. Míchaël, arab. ميخائيل [Mika'il]) - w religii chrześcijańskiej jeden z archaniołów Hebrajskie imię Mika'el znaczy któż jak Bóg. Według tradycji chrześcijańskiej i żydowskiej, kiedy Lucyfer zbuntował się przeciwko Bogu i nakłonił do buntu 1/3 aniołów, Michał miał wystąpić jako pierwszy przeciwko niemu z okrzykiem: "Któż jak Bóg!".

 

W religii judaistycznej wymienia się Michała wśród siedmiu aniołów wyższego rzędu. Również w islamie Michał (Mika'il) jest jednym z ważniejszych aniołów.

 

W Nowym Testamencie pojawia się jako stojący na czele hufców niebieskich, zwycięsko walczący z szatanem i jego zwolennikami (Jud 9; Ap 12,7). U pisarzy kościelnych uchodzi za księcia aniołów, archanioła, któremu Bóg powierza zadania wymagające szczególnej siły. Wstawia się u Boga za ludźmi, jest aniołem stróżem ludu chrześcijańskiego. Stoi u wezgłowia umierających, którym następnie towarzyszy w drodze do wieczności. Łączy się z tym jego patronat nad kaplicami cmentarnymi. Artyści przedstawiają go z wagą do odmierzania dobrych uczynków. Zaś symbolem dobrych uczynków jest złoto i dlatego jest też patronem złotników i rytowników. Kult religijny św. Michała istnieje nieprzerwanie od początku chrześcijaństwa. Innym atrybutem Archanioła Michała jest ognisty miecz.

Przywoływany przez celebransa w obrzędach egzorcyzmu.

Modlitwa do św. Michała Archanioła niegdyś była odprawiana na koniec Mszy Św. Obecnie Kościół rozważa przywrócenie jej. Powodem ma być wzrost ignorowania zła, a tym samym wzrost liczby opętań.

 

Michał jest Archaniołem, którego przyzywamy w naszej walce przeciw negatywnościom. Pomaga odnaleźć wewnętrzne światło. Historycznie jest obrońcą zarówno Izraela, jak i Kościoła katolickiego. Jest patronem policjantów, żołnierzy i małych dzieci, a także opiekuje się pielgrzymami i obcymi ludźmi. Archanioł Michał jest ognistym wojownikiem, Księciem Niebiańskiej Armii, która walczy w imię prawa i sprawiedliwości. Daje wsparcie wszystkim, którzy znajdują się w strasznym ucisku. Michał jest też dawcą cierpliwości i szczęścia.

Jest kojarzony z elementem ognia, który symbolizuje spalanie rzeczy tymczasowych i przejściowych, dzięki czemu tylko czyste wewnętrzne światło może oświetlać nam drogę. Jest nazywany życzliwym Aniołem Śmierci, ponieważ przynosi nam oswobodzenie i nieśmiertelność. Jest Aniołem Końcowego Rachunku i Ważącym Ludzkie Dusze.

 

Michał jest uważany za największego ze wszystkich aniołów w żydowskich, chrześcijańskich i muzułmańskich religiach. Jest postrzegany różnie, jako Posiadacz Kluczy do Nieba i Szef Archaniołów, Książę Obecności, Anioł Żalu, Prawości, Litości i Uświęcenia Duszy, Anielski Książę Izraela, Stróż Jakuba, i anioł Gorejącego Krzewu. Jest niezmordowanym mistrzem dobroci i zawsze pomaga podnieść się pokonanym. Michał stosuje reguły samotnego wojownika; zawsze jest skłonny pomóc załagodzić konflikt i rozwiązać kłopot.

 

Michał Archanioł jest patronem wielu państw (np. Japonii, Niemiec), miast (np. Bartoszyc, jego wizerunek  jest obecny w herbie Białej Podlaskiej, Łańcuta, Sanoka, Kijowa), zawodów (np. policji) kościołów i zgromadzeń zakonnych: michalitów i michalitek.

 

W Polsce istnieje ruch Czcicieli św. Michała Archanioła i Rycerstwo św. Michała Archanioła. Historycznie, obecny w herbie Rusi Kijowskiej.

 


Archanioł Gabriel (hebr. גַּבְרִיאֵל ġabrīēl, grec. Γαβριήλ, arab. جبريل Dżibril, Dżabra'il, „Bóg jest moją siłą", „mąż Boży" albo „wojownik Boży") - w tradycji chrześcijańskiej, judaistycznej i islamskiej, jeden z trzech najwyższych rangą aniołów. Jest aniołem zwiastowania, zmartwychwstania, miłosierdzia, zemsty, śmierci i objawienia.

Obok Michała i Rafała (Rafaela), jest jednym z trzech znanych z imienia archaniołów Starego Testamentu. Gabriel sprawuje władzę nad rajem.

 

W Nowym Testamencie pojawia się dwukrotnie w Ewangelii Łukasza: pierwszy raz gdy zwiastował Zachariaszowi w świątyni żydowskiej narodzenie św. Jana Chrzciciela (Łk 1,19), oraz kiedy Najświętszej Maryi Pannie zwiastował narodzenie Jezusa (Łk 1,26).

 

W Starym Testamencie pojawia się 2 razy: w księdze proroka Daniela archanioł Gabriel tłumaczy prorokowi sens wizji o baranie i koźle (Dn 8,13-26), oraz dalej wyjaśnia prorokowi Danielowi przepowiednię Jeremiasza o 70 tygodniach - latach (Dn 9,21-22; Jr 25,11 n).

 

W islamie był on wysłannikiem Boga (Allaha) i przewodnikiem proroka Mahometa podczas Miradżu, miał także podyktować prorokowi Koran. Według tradycji islamskiej wyobrażany był jako duch, przybierający wygląd człowieka o czterech skrzydłach, na których miał wypisaną Bismalę. Każde z nich składało się ze 100 mniejszych skrzydeł. Gdy Bóg nakazał Dżibrilowi zniszczyć miasta lub niewiernych ludzi, rozpościerał on tylko dwa zielone skrzydła. Postać Dżibrila swoją wielkością wypełniała przestrzeń między wschodem i zachodem. W Koranie nazywany dość często Świętym Duchem.


Jest patronem Filatelistów, pracowników łączności, pocztowców, dyplomatów, radia i telewizji.

 

Rafael (hebr. רפאל, ara. Israfil, اسرافيل, scs. Archangieł Rafaił, pl. Rafał) - jeden z archaniołów w tradycji żydowskiej i chrześcijańskiej; jego imię oznacza "Bóg uzdrawia".

Należy do grona aniołów stworzonych przez Boga w pierwszym dniu tworzenia. Jest duchem nie mającym ciała fizycznego, lecz obdarzonym rozumem, wolnym i nieśmiertelnym.

 

Archanioł Rafał występuje w Piśmie Świętym tylko w deuterokanonicznej Księdze Tobiasza, gdzie pod ludzką postacią, przybierając pospolite imię Azariasz ofiarowuje młodemu Tobiaszowi wędrującemu z Niniwy do Raga w Medii swoje towarzystwo i opiekę, chroniąc go przed demonami, a po powrocie uzdrawiając jego ojca. Przeprowadza go szczęśliwie wśród różnych przygód aż do Persji, gdzie mieszka krewny rodziny, który od starego Tobiasza (ojca) pożyczył niegdyś znaczną sumę pieniędzy. Archanioł nie tylko doprowadza Tobiasza do celu podróży, ale też nakłania krewnego by oddał dług, a Tobiaszowi własną córkę Sarę za żonę. Uwalnia również od złych mocy przyszłą żonę Tobiasza - Sarę.

Po szczęśliwym zakończeniu podróży Rafał wyjawił młodzieńcowi i jego ojcu, kim jest: „Ja jestem Rafał, jeden z siedmiu aniołów, którzy stoją w pogotowiu i wchodzą przed majestat Pański" (Tb 12,15).

 

Kościół rzymskokatolicki czci go jako patrona aptekarzy, chorych, lekarzy, emigrantów, pielgrzymów, podróżujących, uciekinierów, wędrowców, żeglarzy, policjantów, terapeutów i singli. Kościół rzymskokatolicki czci go jako patrona aptekarzy, chorych, lekarzy, emigrantów, pielgrzymów, podróżujących, uciekinierów, wędrowców, żeglarzy, policjantów, terapeutów.

 

W sztuce wschodniej archanioł przedstawiany jest jako typowy anioł. Jest młodzieńcem bez zarostu, w tunice i chlamidzie lub przeważnie białej szacie. W dłoniach zazwyczaj trzyma berło i glob. W ikonografii rzadko występuje sam. Zwykle wraz z archaniołami Gabrielem i Michałem w okresie wczesnochrześcijańskim i wczesnośredniowiecznym występuje jako postać asystująca przy tronie Chrystusa lub towarzysząca Mu oraz jako obrońca i stróż przeciwko demonom i innym nieszczęściom. Przeważnie archaniołowie przedstawiani są w takich scenach jak Narodzenia Chrystusa oraz Sąd Ostateczny.

W sztuce zachodniej jako atrybuty Rafał otrzymuje krzyż, laskę pielgrzyma, niekiedy rybę i naczynie. Wiara ludu widzi w nim prawzór Anioła Stróża i adresuje do niego modlitwy o zdrowie duszy.

 

 


Podziel się
oceń
0
0

Tylu zabrało głos... (9) | Powiedz coś...

Ks. Jana Twardowskiego rozważania na... XXVI Niedzielę Zwykłą.

niedziela, 28 września 2008 1:33


"Pewien człwiek miał dwóch synów. Zwrócił się do pierwszego i rzekł: <Dziecko, idź dzisiaj i pracuj w winnicy!> Ten odpowiedział: <Idę panie!>; lecz nie poszedł. Zwrócił się do drugiego i to samo powiedział. Ten odparł: <Nie chcę>. Później jednak opamiętał się i poszedł."
(Mt. 21,28-30)

Są święci "bez wahania", święci "nie od razu" i święci "na niby".
Święci bez wahania to tacy, którzy na wezwanie "Pójdź za Mną" idą na dolę i niedolę, drogą jako taką i gorszą, z dziurami po kolana, czasem prościutko na krzyż. Litanię do wszystkich świętych czytamy czasem głosem wynudzonym, jakbyśmy czytali książkę telefoniczną, a przecież są w niej wspomniani ludzie niezwykli, którzy umieli od razu pójść za Jezusem.
Święci nie od razu to ci, którzy na wezwanie Jezusa najpierw nie chcą pójść, ale potem jednak okazuje się, że chcą. Nie chcą cierpieć, modlić się i ufać po chrześcijańsku, ale przezwyciężają tę niechęć i cierpią, modlą się, ufają. To też są święci, którzy mają swoje mieszkanie w litanii pomiędzy aniołami i świętymi pierwszej klasy- święci ludzcy, którzy zmagają się z trudnościami swojego powołania.
Są też święci na niby. To ci, którzy tylko udają świętych, choć chcą być świętymi na serio. Na wezwanie Jezusa "Pójdź za Mną" mówią: "Przecież ja już poszedłem! Jestem wierzącym chrześcijaninem, katolikiem. Do kościoła chodzę, spowiadam się raz na rok. Jestem w porządku. Mogę z góry patrzeć na wszystkich paskudnych grzeszniów i nierządnice".
Za Jezusem trzeba iść stale. Nie można ani zatrzymać się, ani mówić "już poszedłem", tylko trzeba iść dalej.
Każdy ochrzczony usłyszał wezwanie Jezusa "Pójdź za Mną!" Czy naprawdę żyjemy konsekwencją i gorliwością wiary? Czy żyję wiarą wtedy, kiedy dotyka mnie cierpienie?
Podziel się
oceń
0
0

Tylu zabrało głos... (3) | Powiedz coś...

DOBRE PRZESŁANIE w Radiu Maryja.

czwartek, 25 września 2008 15:38
 Od 11 września br. audycję x. Marka Bałwasa- Kwadrans z Dobrym Przesłaniem- można usłyszeć także na antenie Radia Maryja.
Jest to dobra wiadomość dla osób, które nie miały możliwości wcześniej zapoznać się z treścią audycji, oraz dla tych, którzy nie słuchali ich od pierwszego odcinka.
Dobrego Przesłania w Radiu Maryja można słuchać w czwartki, ok godziny 16.30 w ramach audycji dla młodych.
Serdecznie i grzecznie zapraszam do słuchania, bo naprawdę warto!

Osoby, które nie będą mogły słuchać audycji mogą je z pewnym opóźnieniem pobrać z archiwum internetowej strony Radia Maryja: http://www.radiomaryja.pl


Słuchacze Radia Maryja mogli także spotkać się z ks. Markiem Bałwasem podczas audycji CZAS WZRASTANIA, która została wyemitowana
29. sierpnia br.
Audycję można pobrać z archiwum internetowej strony Radia Maryja, oto link:
http://www.radiomaryja.pl/dzwieki/2008/08/2008.08.29.rn21.mp3
Zapraszam do wysłuchania również tej audycji.

Podziel się
oceń
0
0

Tylu zabrało głos... (10) | Powiedz coś...

Mała inwentaryzacja:-D

środa, 24 września 2008 20:04
Blog istnieje już od ponad roku, więc pomyślałam, że przyda się mała inwentaryzacja jego zawartości, by ułatwić Wam znalezienie tego, co Was interesuje.

MODLITWY:


- Modlitwa za chorych.

- Modlitwa o wskazanie drogi.

- Modlitwa Św. Bernarda.

- Modlitwa o czystość.

- Akatyst.

- Modlitwa do Matki Bożej, Matki Kapłanów.

- Modlitwa końca mojego wieku.*

- Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP.

- Modlitwa do Św. Michała Archanioła.

- "Oto jestem Panie..."- Modlitwa ks. kard. L. Suenens.

- Akt oddania się Niepokalanemu Sercu Maryi.

- Modlitwa matki.

- Modlitwa do Matki Bożej Licheńskiej.

- Modlitwa o udzielenie łaski przez wstawiennictwo Sługi Bożego Jana Pawła II.

- Modlitwa do Anioła Stróża.

- Modlitwa do Anioła Stróża_2

- Modlitwa do Anioła Stróża_3

- Modlitwa do Świętego Sebastiana ( wg Św. Teresy od Dzieciątka Jezus).

- Modlitwa za kapłanów.

- Modlitwa w intencji księdza.

- Modlitwa z medalika Świętego Benedykta ( modlitwa egzorcyzmu).

- Modlitwa do Matki Bożej ( modlitwa egzorcyzmu).

- Modlitwa do Świętego Józefa.

- Modlitwa przed wejściem do Internetu.

- Modlitwa przed nauką.

- Modlitwa po nauce.

- Modlitwa odmówiona przed krucyfiksem.

- Uzdrów moją seksualność.

- Anioł Pański.

- Modlitwa przed Komunią Świętą.

- Modlitwa po Komunii Świętej.

- Modlitwa po Komunii Świętej_2

- Modlitwa za przyjaciół.

- Modlitwa do Pana Jezusa.

- Modlitwa przed egzaminem.

- Kwadrans przed Przenajświętszym.

- Modlitwa przed Najświętszym Sakramentem ( z Dzienniczka Św. s. Faustyny).

- Modlitwa w pokusach nieufności.

- Modlitwa optymisty.

- Godzinki wielkopostne.

- Modlitwa do Matki Bożej Uzdrowienia Chorych.

- Modlitwa poranna.

- Modlitwa wieczorna.

- Egzorcyzm.

- Modlitwa o opiekę.

 

MODLITWY PO ŁACINIE:


- Znak Krzyża Świętego.

- Uwielbienie Trójcy Świętej.

- Modlitwa Pańska.

- Pozdrowienie Anielskie.

- Modlitwa do Matki Bożej Miłosierdzia (Witaj Królowo, Matko Miłosierdzia...)

- Pod Twoją obronę.

- Wierzę w Boga.

- Anioł Pański.

- Baranku Boży.

- Wierzę w Boga_2 (Wierzę w Jednego Boga...)

- Chwała na wysokości Bogu.

- Modlitwa do Św. Michała Archanioła.

 

LITANIE:


- Litania Dominikańska

- Litania do Najświętszego Serca P. Jezusa.

- Litania do Najświętszego Imienia Jezus.'

- Litania Loretańska do NMP.

- Litania do Aniołów.

- Litania do Chrystusa Króla.

- Litania do Najświętszego Sakramentu.

- Litania do Świętego Józefa.

- Litania do Ducha Świętego.

- Litania do Trójcy Przenajświętszej.

- Litania o Męce Pańskiej.

- Litania do Matki Bożej z Lourdes.

- Litania do Świętego Sebastiana.


DROGA KRZYŻOWA:


- Droga Krzyżowa (wg ks. Mieczysława Malińskiego).

- Droga Krzyżowa o Miłosiernym Zbawicielu.

- Droga Krzyżowa ( wg widzeń Sługi Bożej siostry Anny Katarzyny Emmerich).

- Droga Krzyżowa za kapłanów

- Golgota Jasnogórska.

- Droga Krzyżowa.

 

ŚWIĘCI I BŁOGOSŁAWIENI:

 

- Św. Sebastian 

- Św. Marek Ewangelista.

- Św. Jan Apostoł

- Św. Teresa od Dzieciątka Jezus.

- Św. Andrzej Apostoł.

- Św. Patrycja z Neapolu.

- Św. Maria Goretti.

- Św. Agnieszka.

- Św. Dominik Savio.

- Św. Barbara.

- Św. Jerzy.

- Św. Józef.

- Św. Weronika.

- Św. Joanna d'Arc.

- Św. Marcin.

- Św. Albert Chmielowski.

- Św. Paulina.

- Św. Szczepan.

- Św. Krzysztof.

- Św. Agata.

- Św. Anna.

- Św. Juda Tadeusz Apostoł.

- Św. Ryta.

- Św. Elżbieta Węgierska.

- Św. Izydor Oracz.

- Św. Klara z Asyżu.

- Św. Jacek.

 

ARTYKUŁY:


- Pokolenie JP II nie istnieje.

- Co dalej z Pokoleniem JP II.

- Ślub inny niż wszystkie.

- Sny...

- Opętanie...

- Cierpienie- przekleństwo, czy szansa na wzrost miłości.

- Czy można odzyskać dziewictwo.

- Droga Krzyża JP II.

- Pójdę do nieba piechotą.

- Raduję się gdy patrzę na Ciebie.

- Największy skarb ludzkości.

- Prowokacja, czy bezmyślność?

- A czym jest przyjaźń?...

- Kościelny savoir- vivre.

- Konflikt w konfesjonale.

- Egzorcyzmy- czyli...

- Jak zachować się wobec „spraw świętych"?

- Obowiązek.

- Męka i śmierć Chrystusa według świadectwa Całunu i dzisiejszej medycyny.

- Biczowanie Jezusa.

- Jak rozwiązywać problem masturbacji?

 

ŚWIADECTWA:


- Dwa świadectwa ks. Marka Bałwasa- "Nogami nie można się zbawić." oraz "Uśmiecham się każdego dnia."

- Świadectwo Pauliny o Janie Pawle II.

- "Pielgrzym"- świadectwo p. Norberta Piotrowskiego.

 

RACHUNEK SUMIENIA:


- Rachunek sumienia dla młodzieży.

- Rachunek sumienia dla młodzieży_2

- Rachunek sumienia dla młodzieży_3

- Rachunek sumienia człowieka dorosłego.

 

 

SERCE JEZUSA:

 

- Akt poświęcenia się Najświętszemu Sercu Pana Jezusa ( wg O. Mateo).

- Akt poświęcenia się Najświętszemu Sercu Pana Jezusa ( wg Leona XIII).

- Akt osobistego poświęcenia się Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.

- Akt poświęcenia się Najświętszemu Sercu Pana Jezusa ( wg Św. Małgorzaty Marii Alacoque).

 


NAJŚWIĘTSZE OBLICZE PANA JEZUSA:

 

- Obietnice Zbawiciela dla czcicieli Przenajświętszego Oblicza.

- Obietnice dla oddających cześć wynagradzającą Najświętszemu Obliczu.

- Obietnica uczyniona Św. Gertrudzie.

- Dar Oblicza Pana Jezusa dla nas.

- Wezwania litanijne ( I ) ułożone przez s. Marię od Św. Piotra.

- Wezwania litanijne ( II )

- Modlitwa na Uroczystość Najświętszego Oblicza (piątek przed Popielcem)

- Akty wynagradzające.

- Akty uwielbienia.

- Modlitwy z dzieł Leona Dupont.

- Koronka do Najświętszego Oblicza Pana Jezusa (do prywatnego odmawiania).

- Modlitwa do Najświętszego Oblicza Pana Jezusa.

- Modlitwa do Najświętszego Oblicza z Całunu.

 

Zapraszam serdecznie i życzę miłej lektury:-)

 

 


Podziel się
oceń
0
0

Tylu zabrało głos... (0) | Powiedz coś...

Cudowny medalik.

środa, 24 września 2008 16:07
Początki Cudownego Medalika są związane z objawieniami Matki Bożej, jakie miały miejsce w Paryżu w r. 1830, w kaplicy przy ulicy du Bac. W sobotę 27 listopada 1830 r. Niepokalana objawiła się Siostrze Miłosierdzia, św. Katarzynie Labouré,powierzając jej misję wybicia medalika według podanego wzoru:

"Każ wybić medalik według tego wzoru - mówi Najśw. Dziewica; Osoby, które będą go z ufnością nosiły, zwłaszcza na szyi, otrzymają wiele łask."    Medalik rozpowszechnił się natychmiast w sposób cudowny. Dokonywały się za jego pośrednictwem niezliczone nawrócenia i uzdrowienia; ludzie doznawali szczególnej opieki Matki Bożej. Wobec tych nadzwyczajnych faktów, arcybiskup Paryża, De Quelen, wydał oficjalne zarządzenie przeprowadzenia badań dotyczących pochodzenia Medalika oraz zjawisk, jakie się za jego przyczyną dokonywały. Oto końcowy wniosek z przeprowadzonego dochodzenia:

    "Nadzwyczajna szybkość z jaką ten medalik się rozpowszechnił, ogromna liczba wybitych i rozprowadzonych medalików, zadziwiające dobrodziejstwa i specjalne łaski, jakie wierni otrzymali dzięki pokładanej w nim ufności, wydają się być znakami, poprzez które Niebo chciało potwierdzić rzeczywistość objawień, prawdziwość zeznań św.Katarzyny Labouré oraz potrzebę rozpowszechnienia medalika".

    W r. 1846, w następstwie głośnego nawrócenia Żyda Alfonsa Ratisbonne, papież Grzegorz XVI potwierdził w Rzymie mocą swego autorytetu wnioski zawarte w orzeczeniu arcybiskupa Paryża.

HISTORIA POWSTANIA MEDALIKA: OBJAWIENIE W DNIU 27 LISTOPADA 1830 ROKU

     "Bóg chce ci powierzyć pewną misję" - powiedziała Maryja do S. Katarzyny w nocy z 18 na 19 lipca. W dniu 27 listopada przychodzi, aby jej tę misję oznajmić. Posłuchajmy jej opowiadania o tym objawieniu: "Była to sobota przed pierwszą niedzielą adwentu. Było wpół do szóstej wieczorem. W ciszy, po przeczytaniu rozmyślania, wydawało mi się, że słyszę szelest koło chóru. Popatrzywszy w tę stronę ujrzałam Najśw. Pannę. Stała ubrana w jedwabną suknię koloru jutrzenki, stopy miała oparte na "kuli", której widziałam jedynie połowę; w rękach uniesionych na wysokość piersi trzymała swobodnie glob ziemski, oczy miała wzniesione ku niebu,... postać Jej była samym pięknem, nie mogłabym Jej odmalować...

     Najświętsza Panna spuściła wzrok i spojrzała na mnie. Usłyszałam głos: "Kula, którą widzisz przedstawia cały świat a szczególnie Francję... i każdą poszczególną osobę ".

     Po chwili glob zniknął, a Matka Boża wyciągnęła ręce, jakby chciała nimi objąć cały świat. Ręce Najśw. Panny rzucały promienie i taka jasność z nich biła, że wszystko znikło w tej światłości. Wokół Najśw. Dziewicy utworzył się owalny napis, wypisany złotymi literami - "O Maryjo bez grzechu poczęta, módl się za nami, którzy się do Ciebie uciekamy". S. Katarzyna usłyszała głos - "Promienie, które widzisz, są symbolem łask jakie zlewam na osoby, które mnie o nie proszą. Postaraj się, by wybito medal na ten wzór. Osoby, które go będą nosiły, otrzymają wiele łask. Łaski szczególne otrzymają osoby, które nosić go będą z ufnością".

     W tej chwili obraz zdawał się obracać. Zobaczyłam odwrotną stronę medalu: nad literą M krzyż, pod nim dwa serca, jedno otoczone koroną cierniową, drugie przebite mieczem. Zdawało mi się, że słyszę głos mówiący: "Litera M i dwa serca dosyć mówią!" Oto była misja, którą Matka Boża chciała powierzyć S. Katarzynie - ogłosić światu przywilej Jej Niepokalanego Poczęcia.


ROZPOWSZECHNIENIE SIĘ MEDALIKA

Ks. Aladel spowiednik S.Katarzyny, któremu zwierzyła ona swe tajemnice zachowuje sceptycyzm, wciąż uważając, że to jest jedynie skutek wyobraźni młodej nowicjuszki.

     S. Katarzyna nalega: "Najśw. Panna jest niezadowolona!"
Kilka miesięcy później, zaniepokojony naleganiem penitentki, młody kapłan rozmawia na ten temat z biskupem Quelen, Arcybiskupem Paryża. Ten ostatni nie widzi w tym nic sprzeciwiającego się wierze i upoważnia do wybicia Medalu. W maju 1832 roku rozdaje się już pierwsze medaliki. Wkrótce mówi się o licznych uzdrowieniach i nawróceniach.

     W liście pasterskim Arcybiskup Quelen zachęca wiernych do noszenia na sobie Medalika, który wiara ludu nazywa "Cudownym Medalem".Podziel się
oceń
0
0

Tylu zabrało głos... (1) | Powiedz coś...

PRZYSTANEK JEZUS w Turku.

niedziela, 21 września 2008 11:58


Podziel się
oceń
0
0

Tylu zabrało głos... (0) | Powiedz coś...

Ks. Jana Twardowskiego rozważania na... XXV Niedzielę Zwykłą.

niedziela, 21 września 2008 11:53


"Przyszli najęci około jedenastej godziny i otrzymali po denarze. Gdy więc przyszli pierwsi, myśleli, że więcej dostaną; lecz i oni otrzymali po denarze." (Mt.20,9-10)

 

Mamy nieraz do Boga pretensje o to, że jest niesprawiedliwy.

Ktoś na wysokich obcasach i w kapeluszu ma metr pięćdziesiąt, a inny bez kapelusza i na bosaka dwa metry. Jeden ma mercedesa, drugi malucha, ale nawet nie może nim wyjechać z garażu, bo ukradli opony.

Kain, kiedy zobaczył, że dym ze składanych przez niego ofiar wije się po ziemi, a dym z ofiar Abla idzie prosto do góry, myślał, że Bóg bardziej kocha brata niż jego. Kością mamuta zabił więc Abla. Paradoks: człowiek zamordował człoiwieka w obronie ludzkiej sprawiedliwości.

Widzimy zawsze tylko część, ogarniamy tylko część świata.

W oczach ludzi Dawid był mały, a Goliat był wielkoludem, ale Bóg widział inaczej. Dawid był wielki poprzez wiarę, a Goliat był nadętą pchłą.

Pan każdemu przeznacza denara.Każdego powołuje, by był szczęśliwy w Bogu.Nieważne, czy jest bogaty, czy biedny. Ważne, by osiągnął nagrodę, która jedna dla wszystkich.


Podziel się
oceń
0
0

Tylu zabrało głos... (0) | Powiedz coś...

Modlitwa o opiekę.

sobota, 20 września 2008 23:43

Mocą Bożą, Mocą Twoją,

Najwyższy Panie,

uczyń nas niewidzialnymi

dla naszych wrogów.

Amen.

 


Podziel się
oceń
237
0

Tylu zabrało głos... (0) | Powiedz coś...

Egzorcyzm.

sobota, 20 września 2008 23:40

 

W imię Boga w Trójcy Świętej Jedynego:

Ojca, Syna i Ducha Świętego-

uchodźcie dychy złe z tego miejsca,

abyście nie widziały, nie słyszały, nie niszczyły

nie wprowadzały zamieszania do naszej pracy i planów.

Nasz Bóg jest waszym Panem i rozkazuje wam:

IDŹCIE PRECZ I NIE WRACAJCIE TU WIĘCEJ!

Amen.

 


Podziel się
oceń
235
2

Tylu zabrało głos... (3) | Powiedz coś...

Modlitwa wieczorna.

sobota, 20 września 2008 23:28

 


Podziel się
oceń
4
0

Tylu zabrało głos... (0) | Powiedz coś...

Modlitwa poranna.

sobota, 20 września 2008 23:20

 


Podziel się
oceń
5
0

Tylu zabrało głos... (0) | Powiedz coś...

Kilka słów odnośnie Śpiewnika.

sobota, 20 września 2008 20:31

Do p. Ryszarda i innych, którym być może podobna kwestia chodzi po głowie...

ŚPIEWNIK jest miejscem gdzie publikuję jedynie teksty. Nie znajdą się w nim zatem zapisy nutowe, ani pieśni liturgicznych, ani przygotowanych do publikacji w późniejszym terminie piosenek religijnych.

Jeśli komuś bardzo na nutach zależy można je znaleźć w Internecie, lub w dobrych śpiewnikach liturgicznych, jak chociażby popularny "Siedlecki" 

Dlatego proszę nie pisać, że przydałyby się zapisy nutowe do poszczególnych utworów, bo zwyczajnie się one na blogu nie znajdą.

 

Z poważaniem

karla_outsider.


Podziel się
oceń
0
0

Tylu zabrało głos... (0) | Powiedz coś...

Jezus źródłem radości.

niedziela, 14 września 2008 11:27
Dziś, w Święto Podwyższena Krzyża Świętego Chrystus dał nam możliwość spotkania z pięknym świadectwem Wiary, Nadziei i Miłości.
W swej rodzinnej parafii p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Turku x. Marek Bałwas głosił dla wiernych Słowo Boże i dzielił się świadectwem swojego krzyża.
Rozprowadzając płyty z konferencją nagraną podczas rekolekcji wielkopostnych zbierał pieniądze na swoją dalszą rehabilitację.

Poniżej publikuję świadectwo drogi i nawrócenia ks. Marka.

Więcej informacji o ks. Marku można znaleźć na stronach internetowych:
http://www.fotka.pl/profil/ksiadzmar
http://www.dobreprzeslanie.pl
(na stronie tej można również zamówić płytę z konferencją ks. Marka, wygłoszoną podczas wielkopostnych rekolekcji dla młodzieży szkół średnich w kościele NSPJ w Turku- "W poszukiwaniu prawdziwej Miłości... Zakochaj się w Jezusie!")
Podziel się
oceń
0
0

Tylu zabrało głos... (0) | Powiedz coś...

Ks. Jana Twardowskiego rozważania na... XXIV Niedzielę Zwykłą. Święto Podwyższenia Krzyża Świętego.

niedziela, 14 września 2008 10:41


"A jak Mojżesz wywyższył węża na pustyni, tak potrzeba, by wywyższono Syna Człowieczego, aby każdy, kto w Niego wierzy, miał życie wieczne."
(J. 3,14-16)

Kiedy przeżywamy podniesienie krzyża w naszym życiu?
Wtedy, kiedy w zmartwieniu, cierpieniu, osamotnieniu potrafimy zjednoczyć się z Jezusem w czystości serca i świętości duszy. Wtedy, kiedy w cierpirniu nie myślimy o sobie, ale o innych.
Krzyż jest zawsze zadaniem danym nam przez Pana Boga.
Podziel się
oceń
0
0

Tylu zabrało głos... (0) | Powiedz coś...PORTAL KATOLICKI
Portal chrześcijański Angelus.pl

wtorek, 17 października 2017

Wędrowcy...:  377 756  

A czas płynie...

« wrzesień »
pn wt śr cz pt sb nd
01020304050607
08091011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Żebym wiedziała czy warto było...


Zobacz co sądzą inni...

Strony, które gorąco polecam.

Duszpasterstwa akademickie

Fundacje i Organizacje Pożytku Publicznego

Katolickie rozgłośnie radiowe

Masturbacja, pornografia i inne zagrożenia dla Miłości i czystości

Muzyka

Parafie

Prasa katolicka

Strony i serwisy katolickie

Warto posłuchać, warto przeczytać, warto zobaczyć...

Zgromadzenia zakonne

ekumenizm.pl


Szukaj a znajdziesz...

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Statystyki

Tylu zatrzymało się na chwilę...: 377756
Tyle już powiedziałam...
  • liczba: 567
  • komentarze: 1656
Tyle już pokazałam...
  • liczba zdjęć: 202
  • komentarze: 59
Ad urbe condita...: 3706 dni

Lubię to