Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 269 678 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSSZapraszam na Forum Ks. Marka Bałwasa

www.forum.dobreprzeslanie.pl


________________________________________________________________

Modlitwa za Polunię...

wtorek, 28 lipca 2009 20:17
   Czytający uważnie tego bloga napewno pamiętają tego Dziubka- tak, to Polunia Wesołowska, Aniołek od kilku lat zmagający się z nowotworem...
Niestety...

"Wszystko dobre co się szybko kończy. W sobotę rodzinka wróciła do domu, a w niedziele nastąpił powrót do szpitalnej rzeczywistości. Zanim jednak to nastąpiło Polunia dostała wymarzonego pieska "be be". Radość była tak ogromna i nieziemska, że opóźnił się wyjazd do szpitala.
Wczoraj wieczorem rodzice rozmawiali z Panią doktor prowadzącą i niestety medycyna przegrywa na wszystkich frontach i właściwie lekarze nie widzą szans wyleczenia POLI.
Trudna i ciężka rozmowa...
Teraz zostanie podany Poli 5- dniowy cykl chemii ze sterydami, która ma poprawić komfort życia POLI. Zmniejszy opuchliznę i być może ułatwi oddychanie.
W związku z tym, że leczenie POLI nie przynosi żadnych efektów zarówno w Polsce jak i za granicą. Nieznane są metody leczenia tego typu nowotworu w tym stopniu zaawansowania.
Rodzice Poli postanowili za zgodą lekarzy wykorzystać możliwość ( być może ostatnią...) i pojechać do Brazylii do uzdrowiciela Jana od Boga.[...]"
http://polawesolowska.pl/index.php?go=info

Proszę Was bardzo o modlitwę za tego Skarbka i za jej Rodziców...

Podziel się
oceń
0
0

Tylu zabrało głos... (1) | Powiedz coś...

Kolejna płyta z konferencją oraz film już jesienią! ! !

poniedziałek, 27 lipca 2009 20:29
 "W poszukiwaniu Prawdy... Dotknij Jezusa"- to nowa płyta z konferencją Ks. Marka Bałwasa, poruszająca temat potrzeby stanięcia w prawdzie wobec siebie i Boga.
Materiał na płytę został zarejestrowany podczas rekolekcji wielkopostnych, które ks. Marek prowadził w Katowicach-Panewnikach.
Premierę płyty wydawca przewiduje na połowę września b.r.

Z kolei na listopad przewidziane jest premiera filmu dokumentalnego "Nogami nie można się zbawić" poświęconego życiu i działalności Ks. Marka.
Premiera telewizyjna- na antenie TV Trwam.
Niedługo później będzie możliwość nabycia płyty DVD z filmem, oraz dwiema konferencjami, nagranymi podczas spotkań Ks. Marka z młodzieżą.


Dostępny jest już króciutki zwiastun filmu: 
Podziel się
oceń
1
0

Tylu zabrało głos... (0) | Powiedz coś...

Ks. Jana Twardowskiego rozważania na... XVII Niedzielę Zwykłą.

niedziela, 26 lipca 2009 22:09


"Jezus więc wziął chleb i odmówiwszy dziękczynienie rozdał siedzącym; podobnie uczynił z rybami, rozdając tyle, ile kto chciał." (J 6,11)

Czy po rozmnożeniu chleba Pan Jezus sam cokolwiek zjadł? Ewangelia nic o tym nie mówi. Właściwie czytamy o nakarmionych pięciu tysiącach ludzi i jednym głodnym Jezusie, który chyba najbardziej był zmęczony, bo przez kilka dni bez przerwy nauczał.
Był głodny i przed cudem, i po cudzie. Niczego dla siebie nie chciał.
Ten, kto daje, nie myśli o samym sobie.
Jeżeli spróbujemy nie modlić się za samego siebie, przekonamy się, że staniemy się silniejsi i Jezus zacznie nas karmić cudownym, stale rozmnażającym się chlebem.
Podziel się
oceń
0
0

Tylu zabrało głos... (3) | Powiedz coś...

Ks. Jana Twardowskiego rozważania na... XVI Niedzielę Zwykłą.

niedziela, 19 lipca 2009 12:24


"Zlitował się nad nimi, byli bowiem jak owce nie mające pasterza. I zaczął ich nauczać." (Mk 6,34)

Święty Jan zapisał słowa Jezusa: "Ja przyszedłem po to, aby [owce] miały życie i miały je w obfitości" (J 10,10). Jezus daje obficie- to znaczy więcej niż trzeba, ponad miarę. Temu, kto przychodzi do Niego jak wierna owca do pasterza, Jezus daje zielone pastwiska, pokarm, więcej niż się spodziewał.

Czy pamiętamy o tym, ile Bóg nam dał i ile wciąż daje? Ile razy przebaczył nam grzechy, nie wyrzucił nas i nie zdenerwował się naszą niewiernością. Ile razy wspomina to, co w życiu najważniejsze.

Jeżeli daje nam trudności, to po to, byśmy mrzechodzili przez nie jak przez bramę w głębsze, dalsze życie. Będę płakał ze wzruszenia, pamiętając o łaskach Bożych- mówi psalmista.

Bóg daje obficie i trzeba pamiętać, że daje więcej niż się spodziwamy. Ponad miarę.


Podziel się
oceń
0
0

Tylu zabrało głos... (0) | Powiedz coś...

Ks. Jana Twardowskiego rozważania na... XV Niedzielę Zwykłą.

niedziela, 12 lipca 2009 22:05


"Następnie przywołał do siebie Dwunastu i zaczął rozsyłać ich po dwóch." (Mk 6,7)

Nie znamy prawdziwych twarzy Apostołów, ich oczu, włosów, tuszy. Znamy tylko tuzin imion. Malarze przedstawiają ich jako starszych panów, lecz oni, wtedy kiedy Jezus ich powołał, byli młodzi. Jan mógł mieć osiemnaście lat, Piotr, najstarszy, dwadzieścia pięć.
Chociaż byli tacy bezosobowi, pozwalają nam widzieć w sobie każdego z nas. Kogo przypominamy?
Czy jestem podobny do Jana Ewangelisty, który pierwszy szerzył kult Serca Bożego, bo pochylił głowę na Serce Jezusa przy Ostatniej Wieczerzy, który był tak wierny Jezusowi, że trwał pod krzyżem i opiekował się Matką Boską?
Czy jest we mnie coś z Piotra, który zaparł się Jezusa, ale potem żałował i rozpłakał się serdecznie? Czy jest we mnie ten zwykły człowiek, którego przetworzyła łaska? Czy potrafię, jak on, rozbeczeć się na myśl o swoim grzechu?
Czy jest we mnie niedowiarek Tomasz? Czy potrafię szukać wiary? Czy potrafię nawet w chwili zwątpienia wydobyć się i stać się wierzący?
Czy jest we mnie Mateusz, który porzucił cło, pieniądze i poszedł za Jezusem?
Czy jest we mnie Filip, który zanim zobaczył cud, nie dowierzał i stawiał pytania materialisty: Czy można nakarmić rzesze, mając tam mało chleba?
Jezus wciąż idzie i wciąż ma dookoła siebie dwunastu apostołów, bo wciąż w każdym z nas jest któryś z nich.
Czy idziemy razem z Jezusem? Czy jest w nas duch apostolski? Czy nie ma w nas Judasza, który nie umiał dotrwać do końca, choć Jezus mu zaufał i wyznaczył drogę? Czy potrafimy porzucić wszystko, jak Apostołowie, i stać się męczennikami sprawy Bożej? Czy potrafimy w szerzeniu wiary dążyć do zjednoczenia wszystkich chrześcijan, by był jeden Jezus i jeden Kościół?


Podziel się
oceń
0
0

Tylu zabrało głos... (0) | Powiedz coś...

Ks. Jana Twardowskiego rozważania na... XIV Niedzielę Zwykłą

niedziela, 05 lipca 2009 23:22


"A Jezus mówił im: <Tylko w swej ojczyźni, wśród swoich krewnych i w swoim domu może być prorok tak lekceważony.>" (Mk 6,4)

Mówiąc dziś o proroku, myślimy o człowieku, który prorokuje, przewiduje, czyta przyszłość, odsłania to, co będzie, wyjaśnia to, co się zdarzyło.
Za czasów Jezusa prorok był człowiekiem, przez którego mówił Bóg, mówił niekoniecznie o tym, co się zdarzy, ale o tym, co jest bardzo ważne dla człowieka.
Wydaje się, że wszyscy prorocy, co do jednego, poumierali i zostali tylko na obrazkach w starej Biblii. Jednak między nami są prorocy, którzy do nas mówią. Czasem Bóg chce nam coś przez nich powiedzieć. Często zagłuszamy ich i lekceważymy. "Śmierć frajerom"- potoczne powiedzenie, które ucina głowę prorokom, tym, którzy mówią o poświęceniu, cierpieniu w duchu Ewangelii.
 
Podziel się
oceń
0
0

Tylu zabrało głos... (0) | Powiedz coś...PORTAL KATOLICKI
Portal chrześcijański Angelus.pl

wtorek, 17 października 2017

Wędrowcy...:  377 735  

A czas płynie...

« lipiec »
pn wt śr cz pt sb nd
  0102030405
06070809101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Żebym wiedziała czy warto było...


Zobacz co sądzą inni...

Strony, które gorąco polecam.

Duszpasterstwa akademickie

Fundacje i Organizacje Pożytku Publicznego

Katolickie rozgłośnie radiowe

Masturbacja, pornografia i inne zagrożenia dla Miłości i czystości

Muzyka

Parafie

Prasa katolicka

Strony i serwisy katolickie

Warto posłuchać, warto przeczytać, warto zobaczyć...

Zgromadzenia zakonne

ekumenizm.pl


Szukaj a znajdziesz...

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Statystyki

Tylu zatrzymało się na chwilę...: 377735
Tyle już powiedziałam...
  • liczba: 567
  • komentarze: 1656
Tyle już pokazałam...
  • liczba zdjęć: 202
  • komentarze: 59
Ad urbe condita...: 3706 dni

Lubię to