Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 269 678 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSSZapraszam na Forum Ks. Marka Bałwasa

www.forum.dobreprzeslanie.pl


________________________________________________________________

Ks. Jana Twardowskiego rozważania na... XIII Niedzielę Zwykłą.

poniedziałek, 27 czerwca 2011 20:01

"«Kto kocha ojca lub matkę bardziej niż Mnie, nie jest Mnie godzien. I kto kocha syna lub córkę bardziej niż Mnie, nie jest Mnie godzien.  Kto nie bierze swego krzyża, a idzie za Mną, nie jest Mnie godzien. Kto chce znaleźć swe życie, straci je. a kto straci swe życie z mego powodu, znajdzie je. Kto was przyjmuje, Mnie przyjmuje; a kto Mnie przyjmuje, przyjmuje Tego, który Mnie posłał. Kto przyjmuje proroka, jako proroka, nagrodę proroka otrzyma. Kto przyjmuje sprawiedliwego, jako sprawiedliwego, nagrodę sprawiedliwego otrzyma. Kto poda kubek świeżej wody do picia jednemu z tych najmniejszych, dlatego że jest uczniem, zaprawdę powiadam wam, nie utraci swojej nagrody»." (Mt 10, 37-42)

 

"Syn Człowieczy jest Panem szabatu" (Łk 6,5). "Ja jestem drogą i prawdą, i życiem" (J 14,6). "Każdy, kto żyje i wierzy we mnie, nie umrze na wieki" (J 11,26). "Kto kocha ojca lub matkę bardziej niż Mnie, nie jest Mnie godzien" (Mt 10,37).

Niezwykłe słowa! Tak mógł mówić tylko Bóg albo szaleniec.

Jezus zawsze miał wielkich wrogów. Najpierw wrogowie udowadniali, że On w ogóle nie istniał, potem, że był postacią historyczną. Wreszcie starali się umniejszyć Jego cuda i działalność. jednak nie pojawił się żaden poważny naukowiec ani pseudonaukowiec, który by mówił o Jego szaleństwie - byłby to najłatwiejszy argument dla wrogów. Jezus był jednakże człowiekiem tak logicznym i tak wielkim myślicielem, osobowościa na tyle przeźroczystą, że podobna argumentacja w ogóle się z Nim nie łączy.

Dlatego, kiedy czytamy wybrane z Ewangelii i przytoczone słowa, może nas przejąć dreszcz. Odkrywamy, że spotykamy się z Jezusem i Jego bóstwem.

 


Podziel się
oceń
1
0

Tylu zabrało głos... (13) | Powiedz coś...

Prayer of St. Martin of Tours.

poniedziałek, 27 czerwca 2011 19:30

Lord, if Your people still have need of my services, I will not avoid the toil. Your will be done. I have fought the good fight long enough. Yet, if You bid me continue to hold the battle line in defense of Your camp I will never beg to be excused from failing strength. I will do the work You entrust to me. While You command, I will fight beneath Your banner.

Amen.

 

St. Martin of Tours, Patron of Soldiers, Pray for us!


Podziel się
oceń
4
1

Tylu zabrało głos... (6) | Powiedz coś...

Ks. Jana Twardowskiego rozważania na... Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

niedziela, 05 czerwca 2011 22:57

 

"Jedenastu zaś uczniów udało się do Galilei na górę, tam gdzie Jezus im polecił.  A gdy Go ujrzeli, oddali Mu pokłon. Niektórzy jednak wątpili.  Wtedy Jezus podszedł do nich i przemówił tymi słowami: «Dana Mi jest wszelka władza w niebie i na ziemi. Idźcie więc i nauczajcie wszystkie narody, udzielając im chrztu w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego. Uczcie je zachowywać wszystko, co wam przykazałem. A oto Ja jestem z wami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata»." (Mt 28, 16-20)

 

Jezus, kiedy po raz pierwszy powiedział uczniom o tajemnicy Trójcy Świętej, niczego im nie tłumaczył. Słowa o wewnętrznym życiu Boga były dla nich na pewno niezrozumiałe; mimo to poszli w świat głosić prawdę o Bogu. Objawionych słów nie zrozumieli, ale może po raz pierwszy przeżegnali się" W imię Ojca i Syna i Ducha Świętego.

Potem zaczęto badać tajemnicę Boga i tłumaczyć z hebrajskiego na grekę, z greki na łacinę, tam i z powrotem, dotykać piórkiem teologa, wpatrywać się przez szczeliny do dna. Niektórzy widzieli tylko łamigłówkę nieczytelnych słów. Tymczasem tajemnica okazała się potężnym cudem. Uczniowie, którzy nawet własnym językiem słabo się posługiwali, prostaczkowie w ówczesnym kulturalnym świecie, ochrzcili wszystkie narody. Dzisiaj i białe, i czarne, i żółte ręce żegnają się znakiem Trójcy Świętej. Po wielu wiekach i nas na chrzecie dotknięto znakiem Trójcy. W Jej imię przebaczają nam grzechy, błogosławią miłości, żegnają na wieczność. Znak, który czyni tyle dobra dla duszy.

 


Podziel się
oceń
1
0

Tylu zabrało głos... (6) | Powiedz coś...PORTAL KATOLICKI
Portal chrześcijański Angelus.pl

wtorek, 17 października 2017

Wędrowcy...:  377 739  

A czas płynie...

« czerwiec »
pn wt śr cz pt sb nd
  0102030405
06070809101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

Żebym wiedziała czy warto było...


Zobacz co sądzą inni...

Strony, które gorąco polecam.

Duszpasterstwa akademickie

Fundacje i Organizacje Pożytku Publicznego

Katolickie rozgłośnie radiowe

Masturbacja, pornografia i inne zagrożenia dla Miłości i czystości

Muzyka

Parafie

Prasa katolicka

Strony i serwisy katolickie

Warto posłuchać, warto przeczytać, warto zobaczyć...

Zgromadzenia zakonne

ekumenizm.pl


Szukaj a znajdziesz...

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Statystyki

Tylu zatrzymało się na chwilę...: 377739
Tyle już powiedziałam...
  • liczba: 567
  • komentarze: 1656
Tyle już pokazałam...
  • liczba zdjęć: 202
  • komentarze: 59
Ad urbe condita...: 3706 dni

Lubię to