Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 269 678 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSSZapraszam na Forum Ks. Marka Bałwasa

www.forum.dobreprzeslanie.pl


________________________________________________________________

KLIKASZ - POMAGASZ ! ! !

piątek, 29 kwietnia 2011 13:49

 

Czy wiesz, że codziennie możesz pomóc potrzebującym?

Wystarczy na to kilkanaście sekund!

Wystarczy jedno kliknięcie myszki!

W ten prosty sposób możesz każdego dnia podarować fundacjom charytatywnym ponad złotówkę, sam nie tracąc nic!

Czasem wystarczy tak niewiele by pomóc.

PRZYŁĄCZ SIĘ !

 

http://www.pajacyk.pl/ Celem Programu "Pajacyk" jest zbieranie pieniędzy na dożywianie dzieci w całej Polsce. Kliknij w brzuszek pajacyka, a pomożesz nakarmić głodne dziecko.

 

http://habitat.pl/ Habitat for Humanity jest pozarządową, dobroczynną organizacją chrześcijańską. Naszym celem jest pomoc niezamożnym rodzinom w zbudowaniu własnego mieszkania.

 

http://wyklikajzywnosc.pl/ Codziennie 5 mln Polaków doświadcza trudnych warunków bytowych, a ponad 2 mln żyje w  skrajnym ubóstwie. Te osoby nie mają dostępu do podstawowych środków życia, a przede wszystkim do żywności! Grupa, którą najbardziej dotyka problem niedożywienia to dzieci w  wieku szkolnym.

Przez kilka dni na stronie głównej wyklikajzywnosc.pl będzie widoczna ikona z produktem, który trzeba wyklikać określoną ilość razy, by deklarowana przez producenta ilość eksponowanej żywności trafiła do osób potrzebujących.

Każdy może pomóc, trzeba tylko raz dziennie kliknąć w prezentowany produkt. Po uzbieraniu ustalonej liczby kliknięć dla danej partii żywności, zostanie ona przekazana Bankom Żywności, które rozdysponują ją na rzecz organizacji, zajmujących się pomocą najuboższym. W miejsce już wyklikanego produktu pojawi się następny produkt, potem kolejny i kolejny, w które także należy kliknąć raz dziennie. W ten sposób wszystkie  wyklikane produkty dotrą do najbiedniejszych.

 

http://pustamiska.pl/ Celem akcji jest poprawa standardów bytu cierpiących w schroniskach zwierząt, poprzez zbieranie środków finansowych z emisji reklam.   Organizatorem akcji jest sklep w ramach projektu działa wyłącznie na zasadzie wolontariatu.

 

http://www.okruszek.org.pl/ Każde kliknięcie pomaga nakarmić głodnych i wspiera działania Fundację Bliźniemu swemu... na rzecz Towarzystwa Pomocy im. św Brata Alberta.


Podziel się
oceń
0
0

Tylu zabrało głos... (0) | Powiedz coś...

POMOC DLA JAPONII . . .

czwartek, 28 kwietnia 2011 20:03

   Minęło już półtora miesiąca od czasu, gdy Japonię nawiedził potworny kataklizm. Potężne trzęsienie ziemi i gigantyczne fale tsunami spowodowały śmierć tysięcy osób, oraz ogromne zniszczenia.

Japonia podniosła się po ataku nuklearnym z czasów II wojny światowej, podniesie się zapewne również po tym katakliźmie- zapewniają o tym sami Japończycy.

Aby jednak udało się odbudować zniszczenia potrzebne jest międzynarodowe wsparcie. Zaraz na początku wiele mówiło się o pomocy Japonii, organizowano zbiórki pieniędzy nagłaśniane przez media. Z biegiem czasu jednak wszystko ucichło i do Japonii wraca się tylko przy okazji dyskusji nt. energii atomowej.

Tym ludziom nadal potrzebna jest pomoc. Wielu z nich nie ma dachu nad głową, bo woda zabrała całe wsie i miasta, czasem nawet trudno powiedzieć gdzie stały poszczególne domy, bo nie pozostało nic, poza stertą błota i porozrzucanych wszędzie resztek domostw.

 

Zachęcam każdego, komu nie jest obojętny los drugiego człowieka, do pomocy. Liczy się naprawdę każda kwota- za te większe będzie można kupić materiały budowlane by odbudować domy, za mniejsze- choćby odzież, żywność lub wodę.

 

Jak można pomóć?

 

- W Polsce:

*za pośrednictwem Ambasady Japonii:
Przelewu można dokonać z rachunku bankowego lub na poczcie. Bezpośrednie wpłaty w gotówce przyjmowane są także w Dziale Konsularnym Ambasady (Ul. Szwoleżerów 8 w Warszawie) oraz w Wydziale informacji i Kultury (Al. Ujazdowskie 51 w Warszawie). Otrzymane wpłaty zostaną zebrane i przekazane Japońskiemu Czerwonemu Krzyżowi.


Nazwa odbiorcy (account name): Ambasada Japonii – Pomoc
Adres odbiorcy (account owner's address): ul. Szwoleżerów 8, 00-464 Warszawa
Numer konta (account number): 22 2210 0009 0000 0000 0010 3956
Nazwa banku (bank name): Bank of Tokyo-Mitsubishi UFJ (Polska) S.A.
Kod SWIFT (Bank SWIFT code): BOTKPLPW
W tytule przelewu należy wpisać imię, nazwisko i adres.


*za pośrednictwem Polskiego Czerwonego Krzyża (tel. 22 326 13 82, www.pck.pl)


*za pośrednictwem Polskiej Akcji Humanitarnej, wpłacając do 31. maja b.r. pieniądze na konto zbiórkowe: BPH 75 1060 0076 0000 3310 0018 7258.Ze zgromadzonych środków PAH chce odbudować jeden z budynków użyteczności publicznej (szkołę, przedszkole, bibliotekę itp.), pomoc będzie dostosowywana w zależności od potrzeb.

Można również za pośrednictwem strony internetowej www.podarnik.pl zakupić zestaw "Pomoc dla Japonii", w cenie 50 zł. (Dochód przeznaczony będzie na odbudowę zniszczeń). 

 

- bezpośrednio do Japonii
Japoński Czerwony Krzyż przekaże wpłaty komitetom samorządowym ds. podziału pomocy finansowej, które z kolei wypłacą je poszkodowanym). Osoby potrzebujące potwierdzenia wpłaty, informację tę powinny wpisać tytule przelewu.
Nazwa banku (name of bank): Sumitomo Mitsui Banking Corporation
Nazwa oddziału (name of branch): Ginza
Numer (account no.): 8047670 (Ordinary Account)
Kod SWIFT (SWIFT Code): SMBC JP JT
Nazwa odbiorcy (payee name): The Japanese Red Cross Society
Adres odbiorcy (payee Address): 1-1-3 Shiba-Daimon Minato-ku, Tokyo JAPAN

 Podziel się
oceń
0
0

Tylu zabrało głos... (0) | Powiedz coś...

Powroty...

wtorek, 26 kwietnia 2011 21:13

 Ostatni wpis pojawił się tutaj 8 miesięcy temu…

Dawno…

Zmieniło się wiele przez ten czas, bardzo wiele.
Zmieniło się moje spojrzenie na świat, na ludzi, na Boga. Boga straciłam ze swego życia „dzięki pomocy” kilku księży i paru „pobożnych” osób. Może mówić że straciłam, to za wiele, w każdym razie dotarło do mnie, że pomimo iż wierzę w Boga jako Stwórcę świata i człowieka, że wierzę w Jezusa - Syna Bożego, który przez swoją mękę, śmierć i zmartwychwstanie odkupił człowieka i dał mu nowe życie, pomimo tego dotarło do mnie, że jednak wierzę w innego Boga niż „pobożni” chrześcijanie, jakich przyszło mi w życiu spotkać (dzięki Bogu nie wszyscy których znam są tacy…).  

Wierzę w Boga, który jest jeden dla wszystkich ludzi - nie ważne czy to Chrześcijanie, Muzułmanie, Żydzi, Masoni, Cykliści, Ateiści, Katolicy przed- czy posoborowi, Prawosławni, Protestanci, Shintoiści, Buddyści, Hindusi, a skoro jest jeden dla wszystkich, to wszyscy jesteśmy równi wobec Niego i wobec siebie. Nikt więc nie ma prawa uważać się za lepszego od innych z powodu religii jaką wyznaje, bądź jakiej nie wyznaje. Przecież stworzył Bóg człowieka, a nie Katolika, Żyda, czy Ateistę…

 

Wierzę w Boga, od którego otrzymałam dar rozumu i wolnej woli. Niestety, wielu „pobożnych” jakich spotkałam uznaje kierowanie się rozumem za ciężki występek, a wolną wolę próbują człowiekowi odbierać nawracając go na siłę, a właściwie to nie nawracając, ale namawiając do przejścia na stronę chrześcijaństwa, strasząc, że jeśli nie, to czeka go piekło i wieczne potępienie.

Uważam i nie boję się tego przyznać, że Bóg nie skreśla nikogo i nikogo nie wrzuca do piekła, tylko dlatego, że ów ktoś nie jest chrześcijaninem czy katolikiem, raczej wrzuci go do piekła jeśli będzie postępował w sposób podły, okrutny i niegodziwy, a to jest niestety także domeną chrześcijan i katolików.

 

Sporo mogłabym jeszcze napisać, ale zwyczajnie mi się nie chce, szkoda mi bowiem czasu, na pisanie o fanatykach, których zatrważająco wielu się ostatnio narobiło (zastanawiam się - skąd oni się biorą?).

 

Wierzę w Boga, który jest Miłością.

Boga, który z Miłości powołał wszystko do istnienia.

Boga, który z Miłości wydał samego siebie dla zbawienia świata.

Boga, dla którego najważniejszym przykazaniem jest Przykazanie Miłości, w którym zamyka się całe Prawo.

To właśnie miłość sprawiła, że wróciłam, a nie kazania, gromy i straszenie piekłem.

Moja miłość do moich Skarbów - mojej Siostry, Braci, Bratanka, mojego Mistrza, moich Przyjaciół, oraz ich miłość do mnie, w której to miłości odnalazłam Boga, który jest Miłością!

 

Bloog pozostaje oczywiście w takiej formie w jakiej był do tej pory, poza drobnym szczegółem- na razie nie umieszczam żadnego kontaktu do mnie, a to ze względu na to, że nie mam ochoty toczyć dysput czy to z obrażonymi na cały świat tradycjonalistami, czy też z ludźmi wysyłającymi mi zaproszenia do chrześcijańskich facebooków, czy czegoś w tym rodzaju. Jak ktoś chce pogadać to proszę zostawiać namiary w Księdze Gości lub w komentarzach, ale nie na zasadzie „może pogadamy? napisz do mnie”, ale z konkretnym tematem, czy problemem.

Będzie też na bloogu trochę więcej moich przemyśleń (mam nadzieję, że znajdę czas na takowe przemyślenia i na pisanie o nich).

 

To tyle na razie. Do zobaczenia wkrótce.

Z Bogiem.


Podziel się
oceń
0
0

Tylu zabrało głos... (0) | Powiedz coś...PORTAL KATOLICKI
Portal chrześcijański Angelus.pl

wtorek, 17 października 2017

Wędrowcy...:  377 716  

A czas płynie...

« kwiecień »
pn wt śr cz pt sb nd
    010203
04050607080910
11121314151617
18192021222324
252627282930 

Żebym wiedziała czy warto było...


Zobacz co sądzą inni...

Strony, które gorąco polecam.

Duszpasterstwa akademickie

Fundacje i Organizacje Pożytku Publicznego

Katolickie rozgłośnie radiowe

Masturbacja, pornografia i inne zagrożenia dla Miłości i czystości

Muzyka

Parafie

Prasa katolicka

Strony i serwisy katolickie

Warto posłuchać, warto przeczytać, warto zobaczyć...

Zgromadzenia zakonne

ekumenizm.pl


Szukaj a znajdziesz...

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Statystyki

Tylu zatrzymało się na chwilę...: 377716
Tyle już powiedziałam...
  • liczba: 567
  • komentarze: 1656
Tyle już pokazałam...
  • liczba zdjęć: 202
  • komentarze: 59
Ad urbe condita...: 3706 dni

Lubię to