Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 269 678 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSSZapraszam na Forum Ks. Marka Bałwasa

www.forum.dobreprzeslanie.pl


________________________________________________________________

Ks. Jana Twardowskiego rozważania na... V Niedzielę Wielkiego Postu.

niedziela, 29 marca 2009 12:20


"A wśród tych, którzy przybyli, aby oddać pokłon [Bogu] w czasie święta, byli też niektórzy Grecy. Oni więc przystąpili do Filipa, pochodzącego z Betsaidy Galilejskiej, i prosili go mówiąc: <Panie, chcemy ujrzeć Jezusa>"
(J 12,20-21)

Jezusa chcieli ujrzeć Grecy, a więc poganie.Inni wcześniej też przychodzili, ale w chwilach dla siebie rozpaczliwych- prosząc o cud, jak setnik, którego sługa zachorował, kobieta kananejska, która błagała o zdrowie dla córki. Tym razem chcieli tylko zobaczyć, jak wygląda nie-poganin. Na tę prośbę Jezus odpowiedział, wydawałoby się, nie na temat. "Jeżeli ziarno pszenicy wpadłszy w ziemię nie obumrze, zostanie tylko samo, ale jeśli obumrze, przynosi plon obfity." (J 12,24)
To była odpowiedź dana całemu pogańskiemu światu, dla kótrego cierpienie jest tylko rozpaczą i nonsensem. Pan Jezus wskazał, że to On właśnie jest Ziarnem, które obumrze i zmartwychwstanie. I za cierpienie i śmierć, przyjęte w duchu ufności do Ojca, Bóg Go uwielbi.
Z odpowiedzi Pana Jezusa wynika, że mocą Jego jest wypełnianie woli Bożej, choćby wydawało się, ze został podeptanym ziarnem.
 
Podziel się
oceń
0
0

Tylu zabrało głos... (0) | Powiedz coś...

Ks. Jana Twardowskiego rozważania na... IV Niedzielę Wielkiego Postu.

niedziela, 22 marca 2009 23:00


"Kto wierzy w Niego, nie podlega potępieniu; a kto nie wierzy, już został potępiony, bo nie uwierzył w imię Jednorodzonego Syna Bożego."
(J 3,18)

Czy przypadkiem nie wykrzywiamy się brzydko na to zdanie? Czy nie podskakujemy jak sztubak w ławce, który wyciąga dwa palce do góry, aby jednym tchem powiedzieć, że to się nie bardzo zgadza? Bo przecież znamy wielu ludzi, którzy podają się za chrześcijan i są okropni, znamy i takich, którzy nie są chrześcijanami i są całkiem przyzwoici.

Co to znaczy wierzyć w Chrystusa? Wierzyć w Chrystusa to starać się wszystkimi siłami, w każdej chwili ufać Bogu tak jak Jezus, nawet w chwili swojej klęski życiowej, osamotnienia, cierpienia, nieuleczalnej choroby i jednocześnie nie gorzknieć, nie tracić kontaktu z ludźmi, kochać ich we wspólnocie.

 


Podziel się
oceń
1
0

Tylu zabrało głos... (1) | Powiedz coś...

Ks. Jana Twardowskiego rozważania na... III Niedzielę Wielkiego Postu.

niedziela, 15 marca 2009 17:56


"W świątyni napotkał siedzących za stołami bankierów oraz tych, którzy sprzedawali woły, baranki i gołębie. Wówczas sporządziwszy sobie bicz ze sznurków, powypędzał wszystkich ze świątyni, także baranki i woły, porozrzucał monety bankierów, a stoły powywracał."
(J 2,14-15)

Dlaczego Jezus wyrzucił kupców ze świątyni?
Chyba nie zganił ich za to, że kupowali i sprzedawali, bo ostatecznie kupowanie i sprzedawanie jest codzienną troską wielu porządnych ludzi. Jezus zganił ich dlatego, że troski te tak ich pochłonęły, że się w ogóle zapomnieli. Zapomnieli o świątyni, o Bogu. Stracili orientację.
Ci wyrzuceni ze świątyni ludzie mogli potem zrozumieć swój wielki błąd. Przypuszczam, że mogli przeżyć swoje nawrócenie i powrócili do świątyni bez baranów, owiec, wołów, ale z oczyszczonym sercem, które nauczyło się dostrzegać Boga jako największą wartość w życiu.
Oby wielki, ciężki słoń codziennego życia nie przygniótł tego, co największe. Oby kupiec umiał "sprzedać" swoje własne serce, egoistyczne, niedobre, złe, i "kupić" dobre, odnowione, czyste, które widzi Pana Boga.

Podziel się
oceń
0
0

Tylu zabrało głos... (1) | Powiedz coś...

Ksiądz Marek w Radiu Maryja.

czwartek, 12 marca 2009 23:46 

 

 

 Jutro, tj. w piątek, 13. marca Ksiądz Marek Bałwas będzie gościem audycji CZAS WZRASTANIA w Radiu Maryja.
 Tytuł jutrzejszego odcinka: "Cierpienie krzyża - tajemnicą miłośc."
Audycja rozpocznie się o godzinie 21:40 i potrwa do ok. 23:30.

Zapraszam do słuchania.

Radia Maryja można słuchać także za pośrednictwem internetu. Streaming można pobrać ze strony rozgłośni: http://www.radiomaryja.pl/

mms://195.94.205.211/rm


Podziel się
oceń
1
0

Tylu zabrało głos... (0) | Powiedz coś...

Ks. Marek w eterze- Audycja w RADIU MARYJA.

środa, 11 marca 2009 17:53
CZAS WZRASTANIA- Audycja z udziałem x.  Marka Bałwasa i Krzysztofa Kędziory- Radio Maryja, 29. 08. 2008

Jest to nagranie audycji CZAS WZRASTANIA wyemitowanej w Radiu Maryja 29. sierpnia 2008 roku, której gośćmi byli: Ks. Marek Bałwas i Krzysztof Kędziora.
Zapraszam do słuchania.

Podziel się
oceń
0
0

Tylu zabrało głos... (0) | Powiedz coś...

Pomoc dla Adasia.

wtorek, 10 marca 2009 11:05
   Adaś od urodzenia (01.05.2006r.) cierpi na mózgowe porażenie dziecięce.
Ma czterokończynowe wzmożone napięcie mięśniowe, dlatego wymaga nieustannej pomocy przy wszystkich czynnościach.
Po ponad dwóch latach terapii synek raczkuje i sam siedzi. Psychicznie rozwija się dobrze. Jest bardzo radosnym dzieckiem i uwielbia się bawić ze starszymi braćmi. Żeby mógł za nimi nadążyć, musi stanąć na nogi, a do tego potrzebny jest specjalny sprzęt pionizujący.
Adaś jest pod stałą opieką chirurga, neurologa dziecięcego i rehabilitantów. Jeśli pogoda nam pozwala jeździmy na hippoterapię, co synek ogromnie lubi.
Specjalistyczny sprzęt jest bardzo drogi, a rehabilitacja kosztowna, dlatego prosimy Państwa o wsparcie.
Zebrane pieniądze przeznaczymy na turnusy rehabilitacyjne i odpowiedni sprzęt do codziennego funkcjonowania w domu.

DZIĘKUJEMY ZA SERCE!

Wpłaty prosimy kierować na konto

FUNDACJA DZIECIOM „ZDĄŻYĆ Z POMOCĄ"
BANK PeKaO S.A. Oddział 1 w Warszawie
41 1240 1037 1111 0010 1321 9362
KRS: 00000 37904
tytułem: darowizna na leczenie i rehabilitację Nowakowski Adam Marian


http://nasza-klasa.pl/profile/23772362
Podziel się
oceń
0
0

Tylu zabrało głos... (0) | Powiedz coś...

Mała Zosia czeka na pomoc. . .

poniedziałek, 09 marca 2009 18:19


Zosieńce można pomoc wspierając jej pooperacyjną rehabilitację.
Można to zrobić wpłacając dowolną sumę pieniędzy na konto Fundacji:

Fundacja Serce Dziecka im.Diny Radziwiłłowej,
ul. Relaksowa 58, 02-796 Warszawa,
z dopiskiem: dla Zosi Nowak,
nr konta:
75 1160 2202 0000 0001 0398 7528
 
http://www.zosianowak.grisha.pl/index.php?link=main
 

Podziel się
oceń
0
0

Tylu zabrało głos... (1) | Powiedz coś...

Św. Pamięci WIKTORIA GIERA

niedziela, 08 marca 2009 13:31
   Wiktorka zmarła 4 grudnia 2009 roku... [*][*][*]

****
Wiktoria urodziła się 15 marca 2008 jako drugi bliźniak,
dostały wraz z siostrą po 9 punktów w skali Apgar. Nasze szczęście trwało jednak tylko dwa dni, w trzeciej dobie okazało się ,że Wiki ma złożoną wadę serca pod postacią Zespołu Fallota.
W 10 dobie została przewieziona do Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie celem pogłębienia diagnozy, wykonano jej cewnikowanie serca.
Po tym badaniu okazało się ,że jest to skrajna postać tej wady.

Wada ta uniemożliwia jej prawidłowy wzrost, rozwój i funkcjonowanie.
Lekarze w Polsce nie są w stanie skorygować tej wady, ponieważ Wiktoria ma jej skrajnie ciężką postać (zastawka płucna jest zarośnięta a tętnice płucne nie są wykształcone).

Najlepszą szansą na uratowanie i normalne życie naszej córeczki jest operacja unifokalizacji, którą wykonuje się jednoetapowo w Stanach Zjednoczonych.
Prof. Frank L. Hanley z Lucile Salter Packard Children's Hospital w Stanford zakwalifikował Wiktorię do operacji, jednak jej
KOSZT TO KWOTA PONAD 500 TYS DOLAROW!!!!!!!

POTRZEBNY 1 MILION ZL. KTORY OCALI WIKTORIE!!!!!!

Postanowiliśmy jednak walczyć o życie naszej córeczki i spróbować zebrać tę kwotę. Wierzymy, że uda nam się!!!!! Z Państwa pomocą, z pomocą ludzi, którym nie jest obojętnie życie dziecka.
W naszych działaniach wspiera nas Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą" , która udostępniła nam swoje konto.

Podziel się
oceń
0
0

Tylu zabrało głos... (6) | Powiedz coś...

Ks. Jana Twardowskiego rozważania na... II Niedzielę Wielkiego Postu.

niedziela, 08 marca 2009 13:06"Po sześciu dniach Jezus wziął z sobą Piotra, Jakuba i Jana i zaprowadził ich samych osobno na górę wysoką. Tam przemienił się wobec nich.  Jego odzienie stało się lśniąco białe tak, jak żaden folusznik na ziemi wybielić nie zdoła." (Mk 9, 2-3)

 

Ewangelia o przemienieniu Pańskim mówi, że Jezus był nie tylko człowiekiem, ale i Bogiem. Jego moc objawiła się na górze, w pełni światła.

Czy tylko wtedy Jezus objawił, że jest Bogiem?

Wtedy także, kiedy mówił: „Kto kocha ojca lub matkę bardziej niż Mnie, nie jest Mnie godzien"(Mt 10,37); „Ja jestem drogą i prawdą, i życiem"(J 14,6); „Ufaj synu! Odpuszczają ci się twoje grzechy"(Mt 9,2). Tak może mówić tylko Bóg.

 


Podziel się
oceń
0
0

Tylu zabrało głos... (1) | Powiedz coś...

Modlitwa za osoby konsekrowane.

czwartek, 05 marca 2009 21:25
Boże, Ty dajesz natchnienie do dobrego i pomagasz je urzeczywistniać, prowadź droga wiecznego zbawienia naszych braci i siostry, którzy dla miłości Twojej porzucili wszystko i oddali się Tobie.
Spraw, aby naśladując Chrystusa wiernie wypełniali śluby oraz służyli Tobie i braciom w duchu ubóstwa i pokorze serca.
Spraw, aby mieli ducha jedności i zachęcając się wzajemnie do pełnienia dobrych uczynków, przez święte życie byli prawdziwymi świadkami Chrystusa.
Amen.
Podziel się
oceń
7
0

Tylu zabrało głos... (9) | Powiedz coś...

Modlitwa Jana Pawła II za kapłanów.

środa, 04 marca 2009 17:33

Maryjo, Matko Jezusa Chrystusa i Matko kapłanów, przyjmij ten tytuł, którym Cię obdarzamy, by oddać cześć Twemu macierzyństwu i wraz z Tobą kontemplować Kapłaństwo Twego Syna i Twoich synów, Święta Boża Rodzicielko.
Matko Chrystusa, Kapłanowi - Mesjaszowi dałaś ludzkie ciało, by zostało namaszczone Duchem Świętym dla zbawienia ubogich i skruszonych w sercu - zachowaj kapłanów Matko Zbawiciela.
Matko wiary, Ty przyniosłaś do świątyni Syna Człowieczego, wypełnienie obietnic danych Ojcom - oddawaj Ojcu, dla Jego chwały, kapłanów Twego Syna, Arko Przymierza.
Matko Kościoła, razem z uczniami w Wieczerniku modliłaś się do Ducha Świętego za Nowy Lud i jego Pasterzy - uproś dla stanu kapłańskiego pełnię darów, Królowo Apostołów.
Matko Jezusa Chrystusa, byłaś z Nim u początków Jego życia i Jego misji, szukałaś Go wśród tłumów, gdy nauczał, stałaś przy Nim, gdy został wywyższony ponad ziemię, wyniszczony przez jedyną i wieczną ofiarę, a towarzyszył Ci Jan jako Twój syn - przygarniaj powołanych, osłaniaj od początku ich wzrastanie, wspomagaj w życiu i w posłudze Twoich synów, Matko Kapłanów.

Amen.


Podziel się
oceń
0
0

Tylu zabrało głos... (1) | Powiedz coś...

Modlitwa o powołania w Kościele.

środa, 04 marca 2009 17:32

Jezu, Dobry Pasterzu, wzbudź we wszystkich wspólnotach parafialnych powołania do kapłaństwa, do diakonatu, do zakonów męskich i żeńskich, do życia świeckiego konsekrowanego i misyjnego, według potrzeb całego świata, który Ty miłujesz i pragniesz zbawić.

Tobie powierzamy w szczególności naszą wspólnotę parafialną, stwórz w nas duchowy klimat pierwszych chrześcijan, abyśmy się stali wieczernikiem modlitwy i pełnego miłości przyjęcia Ducha Świętego i Jego darów.
Wspieraj naszych pasterzy i wszystkie osoby konsekrowane. Kieruj krokami tych, którzy wielkodusznie odpowiedzieli na Twoje wezwanie i przygotowują się do święceń albo ślubów opartych na radach ewangelicznych.
Wejrzyj miłościwie na tylu młodych ludzi dobrze przygotowanych i wezwij ich do naśladowania Ciebie. Pomóż im zrozumieć, że tylko w Tobie będą mogli w pełni urzeczywistnić samych siebie.
Zawierzając te wielkie sprawy Twojego Serca możnemu pośrednictwu Maryi, która jest Matką i Wzorem wszystkich powołań, prosimy Cię o podtrzymanie naszej wiary, że Ojciec wysłucha nas, gdy modlimy się o to, o co Ty sam nakazałeś nam prosić.

Amen


Podziel się
oceń
2
0

Tylu zabrało głos... (0) | Powiedz coś...

NOGAMI NIE MOŻNA SIĘ ZBAWIĆ - świadectwo.

środa, 04 marca 2009 9:37
Podziel się
oceń
0
0

Tylu zabrało głos... (0) | Powiedz coś...

Telewizja o Ks. Marku- Materiał ŚLESIN TV.

wtorek, 03 marca 2009 18:09
Jest to krótkie sprawozdanie z pobytu Ks. Marka w parafii św. Mikołaja w Ślesinie.


Podziel się
oceń
0
0

Tylu zabrało głos... (0) | Powiedz coś...

Jemu nie zdążyliśmy pomóc. . . ['] [*] [']

niedziela, 01 marca 2009 11:13
   Dzisiaj o 7:47 okazało się że Kacperek nie zostaje z nami.
Lekarze walczyli, ale w piątek po południu stan się mocno pogorszył.
Miał dopiero 4 lata, a pokazał nam wszystkim jak długo można się zmagać z przeciwnościami losu i mimo bólu czasami się uśmiechnąć. Miejmy nadzieje po drugiej stronie, czeka na niego inne dzieciństwo, bez rurek szpitalnej aparatury.
Bardzo serdecznie Wam wszystkim dziękujemy, że byliście z Kacperkiem do samego końca.


http://pomozkacperkowi.pl/


Wszystkich Przyjaciół Kacperka, chcących pomagać małym choruszkom zapraszamy na stronę:

http://www.podaruj-zycie.com.pl/


oraz forum, które było, jest i będzie naszym centrum dowodzenia i koordynacji działań:

http://www.podaruj-zycie.com.pl/forum/


Jest to projekt ludzi,których połączyła walka o życie Kacperka.

Takich dzieci jak on jest dużo więcej, spróbujmy im pomóc tak jak to robiliśmy do tej pory.

 


Podziel się
oceń
0
0

Tylu zabrało głos... (5) | Powiedz coś...PORTAL KATOLICKI
Portal chrześcijański Angelus.pl

wtorek, 17 października 2017

Wędrowcy...:  377 732  

A czas płynie...

« marzec »
pn wt śr cz pt sb nd
      01
02030405060708
09101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

Żebym wiedziała czy warto było...


Zobacz co sądzą inni...

Strony, które gorąco polecam.

Duszpasterstwa akademickie

Fundacje i Organizacje Pożytku Publicznego

Katolickie rozgłośnie radiowe

Masturbacja, pornografia i inne zagrożenia dla Miłości i czystości

Muzyka

Parafie

Prasa katolicka

Strony i serwisy katolickie

Warto posłuchać, warto przeczytać, warto zobaczyć...

Zgromadzenia zakonne

ekumenizm.pl


Szukaj a znajdziesz...

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Statystyki

Tylu zatrzymało się na chwilę...: 377732
Tyle już powiedziałam...
  • liczba: 567
  • komentarze: 1656
Tyle już pokazałam...
  • liczba zdjęć: 202
  • komentarze: 59
Ad urbe condita...: 3706 dni

Lubię to